MM-Ryhmä

Lahden Karaten MM-Ryhmä 2020

Vuonna 2020 MM-ryhmään kuuluvat seuraavat ryhmät ja henkilöt

 

Joni Kolari, miesten kumite

 

NEM 2021 -ryhmä

 

Jaana Kirppu

Jesse Lehtinen

Nea Lehtinen

Nooa Paukkola

Leevi Saario

Teemu Saario

Enni Lydman

Kiia Koponen

Ali Dayoub

 

B- ryhmä

Veeti Huuskonen

 

MM -pääryhmään kuuluvat kansainvälisestikin menestyneet aikuis-, juniori- ja kadettikilpailijat.

NEM 2021 -ryhmään kuuluvat kansallisesti ja ehkä kansainvälisestikin menestyneet nuoret, juniori- tai kadettisarjaan kuuluvat kilpailijat. MM -pääryhmän ja NEM 2021 -ryhmän kilpailijat voivat saada seuralta tukea hallituksen vuosittain märittelemän päätöksen perusteella. Palkkioita voi käyttää kilpailutoimintaan kohdistettaviin kuluihin.

B-ryhmään kuuluvat kansallisesti menestyneet ja harjoitteluun sitoutuneet kilpailijat.  Kilpailijat harjoittelevat vähintään 3-4 krt/vko ja käyvät aktiivisesti kilpailuissa.

MM-ryhmäläiset voivat osallistua MM-ryhmän harjoituksiin ja leireille, muiden normaaliharjoitusten lisäksi. Normaaleissa seuran karateharjoituksissa tulee käydä myöskin säännöllisesti.

Ryhmiin voi päästä osallistumalla aktiivisesti kilpailuihin ja B-ryhmän harjoituksiin, sekä MM-ryhmän leireille.

MM-ryhmän kilpailijoiden osallistumismaksut maksetaan SM- ja FOC kilpailujen osalta seuran rahatilanteen sen salliessa.

Seura maksaa pääsääntöisesti kilpailumaksut ja veloittaa tarvittessa ryhmään kuulumattomat kilpailijat ja muut kuin SM- ja FOC kilpailut(kansalliset kilpailut) tai aiheettomasti kilpailuista poissa olleet kilpailijat, jotka eivät ole ajoissa peruneet osallistumistaan.

Ryhmässä pysyminen vaatii sitoutumista ja motivoitunutta kilpailuharjoittelua, osallistumista kilpailuihin ja ohjattuihin seuran harjoituksiin ja harjoitusten vetämistä tai apuvalmentajana toimimista, sekä oikeaa budohenkeä ja seuran sääntöjen / ohjeiden noudattamista.

Palkkiot tulee käyttää kilpailemiseen kohdistuviin kuluihin kuitteja vastaan, palkkioita ei makseta kilpailu-uran päättymisen jälkeen vaikka niitä olisi jäänyt käyttämättä. Tuettavan urheilijan tulee tehdä kilpailusuunnitelma ja toimittaa se valmennusvaliokunnalle tammikuun loppuun menessä, jotta tuki saadaan käyttöön.

Palkkiot tulee käyttää kalenterikuukauden aikana, käyttämättä jääneet palkkiot eivät siirry seuraavalle kaudelle.

Vuoden 2020 tukijärjestelmä ja tuet.

 

1. tason tuki 2800 €

 

2. tason tuki 1600 €

Teemu Saario, Jesse Lehtinen, Enni Lydman, Nea Lehtinen ja Kiia Koponen

3. tason tuki 800 €

Leevi Saario, Nooa Paukkola, Joni Kolari ja Jaana Kirppu

4. tason tuki 400 €

Veeti Huuskonen ja Ali Dayoub

 

Valmennustuki 150 €/ kausi(kevät ja syys)vähintään 1 apuvalmennus / vko.

 

Sponsoreita haussa MM-ryhmälle!

Katso liitteestä Sponsorointi ja / tai ota yhteyttä.

Liite: 2020-Sponsorointi_2.ppt

Liite: Kilpailupalkkiot2019_11.xls

Liite: Tuet2020_02_4.xls

Pysyvä linkki tähän artikkeliin: https://www.lahdenkarate.fi/2020/02/20/mm-ryhma/

Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käytättäjäkokemuksen parantamiseksi. This website uses cookies to improve your experience. Hyväksy painamalla OK / Accept with pushing OK. Lisätietoja/More Information

Tällä verkkosivustolla voidaan käyttää ns. evästeitä ("cookies") palvelun käytön seurantaan, kohdennetun mainonnan tuottamiseen ja mainonnan tehon mittaamiseen. Lisäksi evästeiden avulla kerättyjä tietoja, mikäli evästeessä on esim. käyttäjän sähköpostiosoite, voidaan luovuttaa käytettäväksi suoramarkkinoinnissa huomioiden henkilön erikseen mahdollisesti antaman voimassaolevan sähköisen suoramarkkinoinnin sallivan luvan. Eväste on lyhyt tekstitiedosto, jonka verkkopalvelin tallentaa käyttäjän kiintolevylle. Evästeiden avulla Palveluntarjoaja voi kehittää palveluaan entistä asiakasystävällisemmäksi ja tarjota asiakkailleen kohdennettuja tuotesuosituksia, tarjouksia ja etuja. Käyttäjän verkkoselain todennäköisesti hyväksyy evästeet oletusasetuksin, mutta käyttäjä voi myös torjua evästeiden käytön oman selaimen asetuksista tai poistamalla evästeet selaimestaan palvelun käytön jälkeen. Lisätietoja selainkohtaisista käyttöohjeista saa selaimen valmistajan ohjeista. Verkkopalveluun sisältyvät palvelut voivat kuitenkin edellyttää evästeiden hyväksymisen toimiakseen.
Lue lisää verkkosivujen tietosuojakäytännöstä: Verkkosivujen tietosuojakäytäntö.
Evästeiden kieltäminen saattaa estää lahdenkarate.fi - sivuston toiminnan.


  On this website can be used as a so-called Cookies, to monitor the use of the service, to produce targeted advertising and to measure advertising effectiveness. In addition, the information collected through cookies, for example, if a cookie has the user's e-mail address, may be handed over for use taking into account the direct marketing of existing electronic direct marketing person individually possibly by allowing the permit. A cookie is a small text file that a Web server stores the user's hard disk. Cookies enable a service provider to develop its services more customer-friendly and provide customers with targeted product recommendations, promotions and benefits. The user's Web browser is likely to automatically accept cookies, but the user can also combat the use of cookies in your browser settings, or by removing cookies from their browser after the service to use. For more information of proprietary operating instructions of your browser manufacturer's instructions. However, the services included in the Web service may require the adoption of cookies to function.
More Info of Privacy Policy: Privacy Policy.
Denial of cookies may prevent lahdenkarate.fi-site activities. ----

Sulje/Close