Nuorten MM-kisoihin edustusoikeus Joni Kolarille ja Nea Männylle kadettien katasarjaan

Suomen Karateliitto valitsi edustajat nuorten MM-kilpailuihin, jotka käydään Marocossa 12.-15.11.2009. Edustusoikeus tarkoittaa oikeutta edustaa Suomea kilpailuissa, mutta rahoitus kilpailuista aiheutuviin kuluihin menee urheilijan/seuran kassasta.

Nea

Joni

Kumite

 • -52kg kadetti Markus Mannonen, Renshin-kan
 • -59kg juniori Johanna Hyvärinen, Kuopion Karateseura
 • +59kg Helena Kuusisto, JKA Porin Shotokan
 • +76kg Valtteri Keinänen, Euran Karate

Edustusoikeus on myönnetty seuraaville urheilijoille:

Kata kadetit

 • Joni Kolari, Lahden Karate
 • Nea Mänty, Lahden Karate

 

Kumite juniorit

 • -63kg Mikael Wood, Renshin-kan
 • -78kg Touko Torala, Renshin-kan

Kumite alle 21 vuotiaat

 • -53kg Ann-Mari Nummila, Salon Ippon
 • -60kg Emma Aronen, Euran Karate
 • +60kg Merilyn Rikkinen, Renshin-kan
 • +78kg Oskari Rajala, Renshin-kan

Mikäli haluat tukea/sponsoroida kilpailijoita saamaan rahoituksen kasaan niin ota yhteyttä: Mika Virkkunen, puh. 044 3303 004 tai mika.virkkunen(at)mafoka.fi Tai laita tuki suoraan seuran tilille, viitteenä mm-kilpailutuki 2009. Lahden Karate Ry:n tilille: Nordea 108530-312124

Pysyvä linkki tähän artikkeliin: https://www.lahdenkarate.fi/2009/10/19/nuorten-mm-kisoihin-edustusoikeus-joni-kolarille-ja-nea-mannylle-kadettien-katasarjaan/

Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käytättäjäkokemuksen parantamiseksi. This website uses cookies to improve your experience. Hyväksy painamalla OK / Accept with pushing OK. Lisätietoja/More Information

Tällä verkkosivustolla voidaan käyttää ns. evästeitä ("cookies") palvelun käytön seurantaan, kohdennetun mainonnan tuottamiseen ja mainonnan tehon mittaamiseen. Lisäksi evästeiden avulla kerättyjä tietoja, mikäli evästeessä on esim. käyttäjän sähköpostiosoite, voidaan luovuttaa käytettäväksi suoramarkkinoinnissa huomioiden henkilön erikseen mahdollisesti antaman voimassaolevan sähköisen suoramarkkinoinnin sallivan luvan. Eväste on lyhyt tekstitiedosto, jonka verkkopalvelin tallentaa käyttäjän kiintolevylle. Evästeiden avulla Palveluntarjoaja voi kehittää palveluaan entistä asiakasystävällisemmäksi ja tarjota asiakkailleen kohdennettuja tuotesuosituksia, tarjouksia ja etuja. Käyttäjän verkkoselain todennäköisesti hyväksyy evästeet oletusasetuksin, mutta käyttäjä voi myös torjua evästeiden käytön oman selaimen asetuksista tai poistamalla evästeet selaimestaan palvelun käytön jälkeen. Lisätietoja selainkohtaisista käyttöohjeista saa selaimen valmistajan ohjeista. Verkkopalveluun sisältyvät palvelut voivat kuitenkin edellyttää evästeiden hyväksymisen toimiakseen.
Lue lisää verkkosivujen tietosuojakäytännöstä: Verkkosivujen tietosuojakäytäntö.
Evästeiden kieltäminen saattaa estää lahdenkarate.fi - sivuston toiminnan.


  On this website can be used as a so-called Cookies, to monitor the use of the service, to produce targeted advertising and to measure advertising effectiveness. In addition, the information collected through cookies, for example, if a cookie has the user's e-mail address, may be handed over for use taking into account the direct marketing of existing electronic direct marketing person individually possibly by allowing the permit. A cookie is a small text file that a Web server stores the user's hard disk. Cookies enable a service provider to develop its services more customer-friendly and provide customers with targeted product recommendations, promotions and benefits. The user's Web browser is likely to automatically accept cookies, but the user can also combat the use of cookies in your browser settings, or by removing cookies from their browser after the service to use. For more information of proprietary operating instructions of your browser manufacturer's instructions. However, the services included in the Web service may require the adoption of cookies to function.
More Info of Privacy Policy: Privacy Policy.
Denial of cookies may prevent lahdenkarate.fi-site activities. ----

Sulje/Close