Etäharjoituksia tammikuussa

Koronaministerityöryhmän päätöksen mukaisesti Lahden karate siirtyi etäharjoitteluun tammikuun alusta.

Harjoittelu kamppailuareenalla on siis tauolla, mutta harjoitustoimintaa jatketaan järjestämällä kahdet etätreenit viikossa, mikäli normali harjoittelu on estetty.

17.1.2022 maanantaina palaamme normaaliin lähiharjoitteluun alle 18-vuotiaiden osalta jos uusia määräyksiä ei ole tullut sitä ennen tai se on mahdollista.

Etäharjoitusten ajankohta on tiistaisin ja torstaisin klo 18:00-19:00. Valmennuksesta vastaa seuramme valmennuspäällikkö sensei Mika Virkkunen (5.Dan).
Nämä harjoitukset on tarkoitettu kaikille seuramme harrastajille. Samassa etätreenissä harjoittelevat siis vyöarvot viime syksynä aloittaneista, aina mustiin vöihin saakka.
Harjoitukset on suunniteltu tehtäväksi pienessä n. 4m2 tilassa, joten harjoittelu on mahdollista jokaisen omassa olohuoneessa kannettavan tietokoneen tai mobiililaitteen avulla.
Harjoituksen kesto on yksi tunti. Toivomme kaikkien saapuvan ajoissa paikalle ”virtuaalidojolle”.
Mahdollisista näiden lisäksi järjestettävistä lisä- tai ryhmäkohtaisista harjoituksista tiedotetaan myöhemmin erikseen.

Etäharjoittelu tapahtuu Google Meet alustalla.
Harjoituksiin osallistuaksesi tarvitset google (gmail) -tilin.
Jaamme kunkin viikon harjoitusten linkit aina edellisenä viikonloppuna myclubin kautta kaikkien harrastajien sähköpostiin.
Treenilinkit löytyvät myös seuramme nettisivuilta ja Facebook-ryhmästä.
Tietokoneella Google Meet -etätunnille pääsee liittymään kaikkien modernien selainten kautta ilman erillistä ohjelmiston asentamista.
Mikäli käytössäsi on puhelin tai tabletti, voit ladata maksuttoman Google Meet -mobiilisovelluksen Google Playsta tai App Storesta.
Voit liittyä etätunnille ilman tunnuksia; avaa sähköpostiin lähetetty linkki, anna pyydettäessä harjoittelijan nimi,
tarkista kameran ja mikrofonin toimivuus ja liity tunnille. Voit hallita mikrofonin ja kameran käyttöä ikkunan alalaidasta. Treeni lopetetaan punaisesta luurista.
Harjoituskertojen seurannan osalta etäharjoitukset hyväksytään normaaliksi viikkoharjoituskerraksi ja merkinnät passiin saa,
kun kirjautuu harjoitukseen omalla nimellään ja pyytää meneillään olevan koronatauon jälkeen sensei Virkkuselta suorittamansa määrän merkintöjä harjoituspassiinsa.

11.-.13.1.2022 harjoituksiin pääset seuraavista linkeistä:

Tiistai 11.1.2022 klo 18:00-19:00, etäharjoitukissa oli hienosti n. 50 hlöä harjoittelemassa!

Torstai 13.11.2022 klo 18:00-19:00
https://meet.google.com/kpo-aohu-kuq

Tervetuloa mukaan kaikki!

Ajankohta:
11.01.2022 (All day)13.01.2022 (All day)

Pysyvä linkki tähän artikkeliin: https://www.lahdenkarate.fi/2022/01/08/etaharjoituksia-tammikuussa/

Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käytättäjäkokemuksen parantamiseksi. This website uses cookies to improve your experience. Hyväksy painamalla OK / Accept with pushing OK. Lisätietoja/More Information

Tällä verkkosivustolla voidaan käyttää ns. evästeitä ("cookies") palvelun käytön seurantaan, kohdennetun mainonnan tuottamiseen ja mainonnan tehon mittaamiseen. Lisäksi evästeiden avulla kerättyjä tietoja, mikäli evästeessä on esim. käyttäjän sähköpostiosoite, voidaan luovuttaa käytettäväksi suoramarkkinoinnissa huomioiden henkilön erikseen mahdollisesti antaman voimassaolevan sähköisen suoramarkkinoinnin sallivan luvan. Eväste on lyhyt tekstitiedosto, jonka verkkopalvelin tallentaa käyttäjän kiintolevylle. Evästeiden avulla Palveluntarjoaja voi kehittää palveluaan entistä asiakasystävällisemmäksi ja tarjota asiakkailleen kohdennettuja tuotesuosituksia, tarjouksia ja etuja. Käyttäjän verkkoselain todennäköisesti hyväksyy evästeet oletusasetuksin, mutta käyttäjä voi myös torjua evästeiden käytön oman selaimen asetuksista tai poistamalla evästeet selaimestaan palvelun käytön jälkeen. Lisätietoja selainkohtaisista käyttöohjeista saa selaimen valmistajan ohjeista. Verkkopalveluun sisältyvät palvelut voivat kuitenkin edellyttää evästeiden hyväksymisen toimiakseen.
Lue lisää verkkosivujen tietosuojakäytännöstä: Verkkosivujen tietosuojakäytäntö.
Evästeiden kieltäminen saattaa estää lahdenkarate.fi - sivuston toiminnan.


  On this website can be used as a so-called Cookies, to monitor the use of the service, to produce targeted advertising and to measure advertising effectiveness. In addition, the information collected through cookies, for example, if a cookie has the user's e-mail address, may be handed over for use taking into account the direct marketing of existing electronic direct marketing person individually possibly by allowing the permit. A cookie is a small text file that a Web server stores the user's hard disk. Cookies enable a service provider to develop its services more customer-friendly and provide customers with targeted product recommendations, promotions and benefits. The user's Web browser is likely to automatically accept cookies, but the user can also combat the use of cookies in your browser settings, or by removing cookies from their browser after the service to use. For more information of proprietary operating instructions of your browser manufacturer's instructions. However, the services included in the Web service may require the adoption of cookies to function.
More Info of Privacy Policy: Privacy Policy.
Denial of cookies may prevent lahdenkarate.fi-site activities. ----

Sulje/Close