JKA ja leiri 7.-9.12.2018

Seuramme on nyt uuden Japan Karate Association Finland ry:n jäsen, joten olemme jatkossa myös osa maailman suurinta karateorganisaatiota.

Virallisesti JKA Finland saa täyden JKA-jäsenyyden 1.1.2019. Seurastamme on edustus sekä hallituksessa että dan-kollegiossa.

JKA Finland on voittoa tavoittelematon yleishyödyllinen järjestö, jonka tarkoituksena on edistää japanilaista budo- ja bushido-kulttuuria sekä Shotokan Karate-Do:n tunnettuutta Suomessa.

JKA Finland tuo Suomeen kahdesti vuodessa vierailevia ammattiopettajia suoraan Japanin Honbu Dojolta ja järjestää sinne myös vierailuja. Näin seuran jäsenillä on mahdollisuus suorittaa maailmalla laajalti arvostettuja ja tunnustettuja JKA:n Kyu ja Dan arvoja sekä Instructor, Examiner ja Judge lisenssejä. Jäsenemme voivat myös osallistua JKA:n kansainvälisiin tapahtumiin, kuten leireihin ja kilpailuihin.

Kuuluminen JKA-organisaatioon ei ole ristiriidassa Suomen Karateliittoon kuulumisen kanssa, jonka aktiivinen jäsen olemme jatkossakin. Toiminta JKA:ssa vahvistaa Shotokan-tyylisuuntaosaamistamme ja selkeyttää opetuslinjaamme.

Seuramme on noudattanut JKA:n opetusstandardeja jo tähänkin asti, joten liittyminen ei muuta karateopetuksen sisältöä, mutta tuo siihen syvyyttä ja lisää vahvaa tyylisuuntaosaamista valmentajien ja harrastajien osallistuessa JKA:n toimintaan.

JKA Finlandin ensimmäinen leiri (Gasshuku) järjestetään Lempäälässä 7.-9.12.2018, jolloin Sensei Koichiro Okuma (6. dan) saapuu Suomeen.

Lisätietoa leiristä ja ilmoittautumiset osoitteessa:

http://jkafinland.fi/1_11_2018-winter-gasshuku.html.

Seuramme suosittelee kaikkia harrastajia osallistumaan leirille.

Ajankohta:
25.11.2018 – 00:0009.12.2018 – 16:45

Pysyvä linkki tähän artikkeliin: https://www.lahdenkarate.fi/2018/11/28/jka-ja-leiri-7-9-12-2018/

Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käytättäjäkokemuksen parantamiseksi. This website uses cookies to improve your experience. Hyväksy painamalla OK / Accept with pushing OK. Lisätietoja/More Information

Tällä verkkosivustolla voidaan käyttää ns. evästeitä ("cookies") palvelun käytön seurantaan, kohdennetun mainonnan tuottamiseen ja mainonnan tehon mittaamiseen. Lisäksi evästeiden avulla kerättyjä tietoja, mikäli evästeessä on esim. käyttäjän sähköpostiosoite, voidaan luovuttaa käytettäväksi suoramarkkinoinnissa huomioiden henkilön erikseen mahdollisesti antaman voimassaolevan sähköisen suoramarkkinoinnin sallivan luvan. Eväste on lyhyt tekstitiedosto, jonka verkkopalvelin tallentaa käyttäjän kiintolevylle. Evästeiden avulla Palveluntarjoaja voi kehittää palveluaan entistä asiakasystävällisemmäksi ja tarjota asiakkailleen kohdennettuja tuotesuosituksia, tarjouksia ja etuja. Käyttäjän verkkoselain todennäköisesti hyväksyy evästeet oletusasetuksin, mutta käyttäjä voi myös torjua evästeiden käytön oman selaimen asetuksista tai poistamalla evästeet selaimestaan palvelun käytön jälkeen. Lisätietoja selainkohtaisista käyttöohjeista saa selaimen valmistajan ohjeista. Verkkopalveluun sisältyvät palvelut voivat kuitenkin edellyttää evästeiden hyväksymisen toimiakseen.
Lue lisää verkkosivujen tietosuojakäytännöstä: Verkkosivujen tietosuojakäytäntö.
Evästeiden kieltäminen saattaa estää lahdenkarate.fi - sivuston toiminnan.


  On this website can be used as a so-called Cookies, to monitor the use of the service, to produce targeted advertising and to measure advertising effectiveness. In addition, the information collected through cookies, for example, if a cookie has the user's e-mail address, may be handed over for use taking into account the direct marketing of existing electronic direct marketing person individually possibly by allowing the permit. A cookie is a small text file that a Web server stores the user's hard disk. Cookies enable a service provider to develop its services more customer-friendly and provide customers with targeted product recommendations, promotions and benefits. The user's Web browser is likely to automatically accept cookies, but the user can also combat the use of cookies in your browser settings, or by removing cookies from their browser after the service to use. For more information of proprietary operating instructions of your browser manufacturer's instructions. However, the services included in the Web service may require the adoption of cookies to function.
More Info of Privacy Policy: Privacy Policy.
Denial of cookies may prevent lahdenkarate.fi-site activities. ----

Sulje/Close