Tiedote

Seuramme toiminnasta on liikkeellä huhuja jotka haluamme oikaista.

Viime aikoina seuramme on antanut varoituksia budohengen vastaisesta käyttäytymisestä ja toimimisesta vasten seuran sääntöjä ja/tai arvoja.

Muutama kilpailija on vaihtanut seuraa erinäisistä syistä. Olemme velvoittaneet kaikkia edustusurheilijoitamme pitämään kiinni säännöistämme ja ohjeista. Näihin kuuluu mm. osallistuminen seuramme Senseiden ohjattuihin harjoituksiin tietyn määrän kuukaudessa ja osallistuminen harjoitusten ohjaamiseen. Edellytämme että vain karatea itse harrastanut henkilö voi opettaa karatea jäsenillemme.
Näiden ehtojen toteuduttua edustusryhmiin kuuluvat kilpailijat ovat oikeutettuja saamaan seuramme myöntämiä kilpailupalkkioita. Lisäksi urheilijoiden ja heidän tukiryhmien käyttäytymisen tulee noudattaa seuramme arvoja sekä budohenkeä.

Olemme panostaneet kilpailijoihin lukemattomia työtunteja ja seuramme tulovirrasta yli 60% on suuntautunut kilpailijoiden tukemiseen (vuositasolla useita kymmeniätuhansia euroja). Vastineeksi pyydämme panosta Lahden Karaten hyväksi.

Lahden Karate on aatteellinen yhdistys ei pelkkä urheiluseura. Pidämme tiukasti kiinni karaten perusarvoista tahtoen kasvattaa jäsenistämme kunnon kansalaisia.
Jokainen harrastaja seurassamme on yhtä tärkeä ja haluamme antaa jokaiselle mahdollisuuden kehittyä haluamallaan osa-alueella.

Seuran hajoamisesta liikkuvat huhut ovat äärettömästi liioiteltuja. Seuran vaihdokset koskevat ainoastaan kilpailijoita jotka ovat katsoneet omaa etuaan kilpailulliselta/urheilun kannalta. Tämän hetkiset seuravaihdokset koskevat 2% seuramme jäsenistä, mutta syystä tai toisesta pienestä asiasta jotkut ovat nostaneet ison hälyn.

Lahden Karate jatkaa entistä vahvempana ja yhtenäisempänä seurana toteuttaen opetuksessaan karaten tärkeitä arvoja ja Shotokan perinteitä.

Ajankohta:
09.09.2017 (All day)

Pysyvä linkki tähän artikkeliin: https://www.lahdenkarate.fi/2017/09/09/tiedote/

Verkkopalvelussamme käytetään evästeitä käytättäjäkokemuksen parantamiseksi. This website uses cookies to improve your experience. Hyväksy painamalla OK / Accept with pushing OK. Lisätietoja/More Information

Tällä verkkosivustolla voidaan käyttää ns. evästeitä ("cookies") palvelun käytön seurantaan, kohdennetun mainonnan tuottamiseen ja mainonnan tehon mittaamiseen. Lisäksi evästeiden avulla kerättyjä tietoja, mikäli evästeessä on esim. käyttäjän sähköpostiosoite, voidaan luovuttaa käytettäväksi suoramarkkinoinnissa huomioiden henkilön erikseen mahdollisesti antaman voimassaolevan sähköisen suoramarkkinoinnin sallivan luvan. Eväste on lyhyt tekstitiedosto, jonka verkkopalvelin tallentaa käyttäjän kiintolevylle. Evästeiden avulla Palveluntarjoaja voi kehittää palveluaan entistä asiakasystävällisemmäksi ja tarjota asiakkailleen kohdennettuja tuotesuosituksia, tarjouksia ja etuja. Käyttäjän verkkoselain todennäköisesti hyväksyy evästeet oletusasetuksin, mutta käyttäjä voi myös torjua evästeiden käytön oman selaimen asetuksista tai poistamalla evästeet selaimestaan palvelun käytön jälkeen. Lisätietoja selainkohtaisista käyttöohjeista saa selaimen valmistajan ohjeista. Verkkopalveluun sisältyvät palvelut voivat kuitenkin edellyttää evästeiden hyväksymisen toimiakseen.
Lue lisää verkkosivujen tietosuojakäytännöstä: Verkkosivujen tietosuojakäytäntö.
Evästeiden kieltäminen saattaa estää lahdenkarate.fi - sivuston toiminnan.


  On this website can be used as a so-called Cookies, to monitor the use of the service, to produce targeted advertising and to measure advertising effectiveness. In addition, the information collected through cookies, for example, if a cookie has the user's e-mail address, may be handed over for use taking into account the direct marketing of existing electronic direct marketing person individually possibly by allowing the permit. A cookie is a small text file that a Web server stores the user's hard disk. Cookies enable a service provider to develop its services more customer-friendly and provide customers with targeted product recommendations, promotions and benefits. The user's Web browser is likely to automatically accept cookies, but the user can also combat the use of cookies in your browser settings, or by removing cookies from their browser after the service to use. For more information of proprietary operating instructions of your browser manufacturer's instructions. However, the services included in the Web service may require the adoption of cookies to function.
More Info of Privacy Policy: Privacy Policy.
Denial of cookies may prevent lahdenkarate.fi-site activities. ----

Sulje/Close